Založ si blog

Ospravedlnenka sem, ospravedlnenka tam

Ako to je už zvykom, každý rok keď sa chystajú majstrovstvá sveta v hokeji čakáme na hráčov zo zámorskej NHL. Vždy sa stane, že nejakí hráči sa nemôžu zúčastniť turnaju pre zranenie, tak ich pár odmietne. Tento rok je to však iné.

Začiatkom marca sa ako prvý ospravedlnil Tomáš Tatar, že jeho zranenie mu nedovolí odohrať MS. Ďalej to pokračovalo ďalším hráčom, ktorý je tiež po operácií, alebo je unavený zo sezóny, či nemá istú zmluvu s klubom. Skončilo to pri čísle 21, z toho dvaja naši brankári, šiesti obrancovia a trinásti útočníci. Jediné plus, ktoré z tohoto vyplýva je, že sa vytvára zostava na ZOH.

Pravdou je, že máme teraz trinásť hráčov v zámorskej súťaži, keby bol tento počet väčší, stále môže prísť aspoň sedem – osem hráčov. Nie som si istý, či niektoré ospravedlnenky sú naozaj až tak pravdivé. Už minulý rok začal bojkot. Generálny manažér Švehla a tréner nášho A-tímu Cíger komunikovali s hráčmi amatérsky. Rišo Pánik hovoril o tom, ako tréneri komunikovali len cez telefón a vôbec necestovali za nimi, aby zistili priamo od nich potrebné informácie. Vtedy si Pánik zaslúžil nomináciu za to, že posledný zápas odohral „celkom fajn“. Jeho slová potvrdzuje aj Marek Hrivík, ktorý sa na MS 2016 sám ponúkol, no vedenie tímu ho odmietlo. Neskôr o tri dni mu však zavolali s tým, že si to rozmysleli a uvítajú ho na šampionáte, no Marek už mal zaplatenú dovolenku.

Na internete sa však objavili úplne iné informácie, ako tieto. Vina sa hádzala na hráčov, že nemajú záujem reprezentovať. Poučili sa z tohoto a tento rok neurobili rovnakú chybu? Alebo ide úplne o niečo iné? Kto by chcel reprezentovať o rok neskôr, keď ho predtým vedenie tímu odpísalo? V príprave hral aj Domino Graňák, ktorý mi robil radosť a tešil som sa na jeho účinkovanie. No však aj on „zdubkal“ preč, vraj jeho výkony neboli dosť dobré. Cíger dokázal šokovať fanúšikov aj v ohlásení nominácie na šampionát, kde doma nechal Kozáka, Bakoša a Lušňáka.

Od starších hráčov sa tieto ospravedlnenky dajú pochopiť, reprezentovali nás už niekoľkokrát. Ale čo naši mladíci? Naozaj ide len o tieto zmluvy s tímami? Alebo chalani chcú, nech sa pohnú ľady v našom hokeji a vedenie tímu si to uvedomí? Náš hokej ide dole vodou už minimálne posledných 10 rokov. Glváč sa chcel zahrať na hrdinu a smelo reagoval na bojkotujúcich hráčov. Dotklo sa to okrajovo politiky, ale zmení sa niečo? Radšej hádžu túto špinavosť na hráčov, než by si uvedomili vlastné chyby.

Koľko rokov bol prezidentom SZĽH Široký. Práve tieto roky nášmu hokeju vôbec nepomohli. Následne sa tam dostal Igor Nemeček, ktorý bol aj tak kumpánom starého prezidenta nášho hokejového zväzu. Nie jeden rodič povie o tom, ako ich talentované dieťa musí sedieť, kvôli tomu, že nemajú dostatok peňazí. Výkonný výbor SZĽH by si zaslúžil komplet výmenu za mladších a hlavne takých, čo sa naozaj do toho hokeja rozumejú. Aj keď je to smutné, že na úkor nášho momentálneho výboru, by sa snažili naše hviezdy niečo zmeniť, ale ak to má prísť, nech to príde čím skôr. Nový prezident SZĽH Kohút bol zvolený minulý rok. Zmeny nevidieť navonok, ale niektorí hráči sa vyjadrili, že sa toho veľa zmenilo, ale nedá sa všetko urobiť za pár rokov, keď sa to tiahlo dole vodou desať rokov.

Čo je všetko za touto SZĽH oponou, by zaujímalo nie jedného slovenského fanúšika. Po výmene ľudí a vedenia v tíme, bude určite čistejší vzduch. Najbližšie roky budú ospravedlnenky ubúdať a keď budú, tak len naozaj nevyhnutné, kde pôjde o dôležitý lekársky zákrok.

Jordánsky kráľ Abdalláh II.

Jordánsko ruší časti mierovej zmluvy s Izraelom

21.10.2018 21:56

Jordánsky kráľ Abdalláh II. má v úmysle odstúpiť od dvoch dodatkov k mierovej zmluve z roku 1994.

zlato, tehly

Centrálne banky zvyšujú svoje zlaté rezervy

21.10.2018 20:54

Veľa centrálnych bánk začalo v čase poklesu cien zlata navyšovať svoje zlaté rezervy. Za prvý polrok 2018 nakúpili podľa Svetovej rady pre zlato 193,3 tony zlata.

SR Vrátna Dolina Výročie Cintorín Symbolický ZAX

Na symbolickom cintoríne vo Vrátnej si uctili obete hôr

21.10.2018 20:50

Svätú omšu na symbolickom cintoríne celebroval vojenský ordinár František Rábek.

andrej danko

Lenč: Kvórum neodstráni stranícku oligarchiu

21.10.2018 20:00

Podľa politológa novela zákona o politických stranách nerieši najdôležitejšie neduhy, ktoré zmietajú stranami.

luki19

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 861x
Priemerná čítanosť článkov: 861x

Autor blogu

Kategórie

Archív